Një burrë u qëllua dhe u vra nga policia pasi hapi zjarr në fund të një ceremonie të Krishtlindjes në shkallët e St. John the Divine të dielën pasdite.

Sipas medieve amerikane, policia iu përgjigj vendit të ngjarjes pak para orës 16:00. jashtë katedrales në 112th St dhe Amsterdam Ave për një raport të një burri me dy armë zjarri.

Dhe siç thuhet më tej, kur arritën oficerët, i dyshuari qëlloi në drejtim të policisë, dhe policia pastaj ia ktheu me të shtëna.

Burri u qëllua dhe u dërgua në St. Luke’s Hospital, ku më vonë vdiq.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here