Ky postim është lexuar tashmë 8 herë!

EUROPË– Liverpool e nis me këmbën e mbarë fazën e grupeve, duke fituar 0-1 në fushën e Ajaxit të Amsterdamit, që u ndëshkua nga një autogol i Tagliaficos. Nuk zhgënjeu Manchester City, që fitoi me përmbysje 3-1 përballë Portos. Golat e Agueros, Gundoganit dhe Torresit bënë të pavlefshëm finalizimin e Luiz Diaz.

Vazhdon të mahnitë Atalanta, çerekfinaliste e sezonit të kaluar, e cila shkatërroi 0-4 Midtjylland (shënuan Zapata, Muriel, Gomez dhe Miranchuk).Me rezultat minimal fitoi Olympiacosi përballë Marseille.

E.Ç (Dosja.al)

Postimi VIDEO/ Liverpool dhe Manchester City e nisin me këmbë të mbarë, ja rezultatet e tjera në Champions League u shfaq për herë të parë në Dosja AL.Source link

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here