Një numër i konsiderueshëm i qytetarëve është mbledhur në zonën e Nshrakut ku ka ndodhur dhe shpërthimi. Të shtyrë nga frika dhe nga kurioziteti qytetarët janë të shumtë në vendin e ngjarjes, ku shpërthimi i fuqishëm duket se ka tronditur të gjithë banorët aty rrotull.

Autoambulanca ka transportuar drejtuesin e mjetit drejt spitalit të Traumës, i cili raportohet se është në gjendje kritike për jetën.

Burime për FaxNews bëjnë me dije se shpërthimi ka qenë i telekomanduar.

 

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here