Ky postim është lexuar tashmë 2 herë!

PARIS – Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Francë, ku dy gra myslimane, Kenza, 49 vjeç dhe Amel, e cila është disa vjet më e re, janë goditur disa herë me thikë afër Kullës Eiffel. Sipas mediave dyshohet se sherri midis tyre ka nisur për motive të dobata.

‘Ne kishim dalë për një shëtitje. Afër Kullës Eifel ka një park të vogël mjaft të errët, ne bëmë një shëtitje të vogël në të. Ndërsa ecnim, ishin dy qen që vijnë drejt nesh. Fëmijët u trembën. Kushrira ime, e cili është e mbuluar mbuluar, i pyeti dy gratë nëse ishte e mundur të mbanin qentë e tyre me vete sepse fëmijët kishin frikë, por ata refuzuan, njëri nga të dyja nxori një thikë, ajo më përplasi. Ata më pas sulmuan kushëririn tim,”-ka thënë Kenza.

Ndërkohë bëhet e ditur Kenza ka lëndime në mushkri, ndërsa gruaja tjetër ka nevojë për operacion në duart e saj. Autoritetet kanë njoftuan se kanë arrestuar dy grat autore të krimit, ndërsa kanë informuar se sherri nisi të agravonte në përdorimin e fjalëve raciste si “arabë të ndyrë”.

Video e plotë:

Ndërsa Prokuroria ka thënë se dy autoret do të përballen tashmë me akuzën e “tentativës për vrasje”.  Ky sulm me motive raciste është regjistruar pak ditë pas vrasjes së profesorit të histori-gjeografisë. Profesori u ekzekutua pasi kishte nxjerrë përpara nxënësve në klasë disa karikatura të profetit Muhamed.

(ka / dosja.al)

The post VIDEO/Ankohen se qentë po i trembnin fëmijët, 2 grat myslimane sulmohen me thikë në Paris appeared first on Dosja AL.Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here