Një ak,sident tr,agjik është shënuar ditën e sotme në Prevezë të Greqisë. Nga për,plasja e dy makinave kanë humbur jetën katër persona, dy djem dhe një vajzë, të cilët ndodheshin në njërën prej makinave, si dhe një burrë që drejtonte makinën tjetër.

Burime bëjnë me dija se vajza, e cila ka humbur jetën në aks.ident është shqiptare, 19 vjeç, me origjinë nga Lezha. E reja me inicialet A.K ndodhej në të njëjtën makinë me dy djemtë.

Ende nuk dihen shkaqet e aks.identit tra.gjik.

Qytetari shkruan:

Pershendetje ka ndodhur ne preveza greqi nje aksident 4 Te vdekur ku nje prej tyre edhe nje vajze nga lezha,ngushellime familjes ,qofte mire me zotin . Kjo eshte vajza,pushofte ne paqe. A. Kukaj quhet, ngushellime familjes.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here