Tërmetet në Lezhë/ Ekspertët japin njoftimin e rëndësishëm, çfarë treguan lëkundjet?

Ditët e fundit Lezha është tronditur nga disa tërmete. Por sipas ekspertëve, nuk priten lëkundje të tjera.

“Në bazë të informacionit nga rrethi jonë dhe nga rrethe të tjera ne nuk gjykojmë që për momentin të ketë një aktivitet të shtuar sizmik në atë zonë që do të përbënte një shqetësim. Deri tani është një ngjarje e izoluar dhe ne shpresojmë që do të mbetet e tillë”.

Kujtojmë se më 26 nëntor, Shqipëria u godit nga një tërmet 9 ballë i shkallës Rihter, i cili u mori jetën 51 personave dhe dëmtoi qindra shtëpi, duke shkaktuar një dëm të konsiderueshëm ekonomik.

Share:

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *