Te keput shpirtin sa gjynah/ VIDEO, tr.onditëse ajo që bëjnë fëmijët shqiptarë për të shkuar në shkollë

  0
  3

  Një denoncim i dhi.mbshëm është bërë nga ish-deputetja e PD Dhurata Çupi. Ajo ka a.kuzuar qeverinë se ka lënë fëmijët pa mbështetje ekonomike, një ditë para nisjes së vitit të ri shkollor.

  Teksa ka publikuar rrëfimin e një të mituri, ajo thotë se fëmijët në Dibër dhe Mat po shesin misra në rrugë për të blerë veshje dhe libra për shkollë.

  “Kam dalë me ble rroba dhe rraqe. Me ndihmuar babin gjithë verës këtë punë kam bërë”, shprehet ai.

  Çupi thotë se varfëria dhe dëshira për dije e këtyre fëmijëve po luftojnë me njëra-tjetrën, ndërsa akuzon kryeministrin Edi Rama se nuk do t’ia dijë për ta.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here