“Shkroi amanetet dhe e tentoi vetëv.rasjen”, Pëllumb Pipero përballet me situatën t.ronditëse

Dy rastet e vetev.rasjeve ne spitalin Shefqet Ndroqi kane lene shijen e hidhur tek qytetaret e kane ngjallur panik.

Mjeku Pëllumb Pipero, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” tha se shkak për luhatjet e humorit bëhet mos-oksigjenimi i trurit.

Epidemiologu është shprehur se edhe një pacient i tij ka tentuar vetëv.rasjen por për fat është ndaluar në kohë.

“Mund të ndodhë kudo. Mund t’ju them eksperiencën e një pacient timin. Shkroi amanetet dhe e tentoi vetëv.rasjen. Truri nuk u oksigjenohet. Mos e përjetoni si dramë. Mos kini panik dhe frikë. Bashkë me mjekun mund ta kaloni lehtë sëmundjen,” – tha Pipero.

Share:

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *