Shijojeni diellin edhe për pak ditë, moti merr kthesën e madhe: Ja çfarë pritet javën e ardhshme


Vendi po përjeton ditë të kthjellta dhe të ngrohta në mesditë dhe SHMU njoftoi se këto masa të qëndrueshme do të vijojnë qarkullimin e tyre në vend deri në mesjavë edhe pse në veri do të shfaqen reshjet e dobta të shiut.

Ky qarkullim do të sjellë temperatura si në grafikun e mëposhtëm.

Gjatë ditës së enjte reshjet e shiut do të përfshijnë vendin me intensitet të ulët e mesatar.

Era do të fryjë nga juglindja e jugperëndimi mesatare dhe e vrullshme përgjatë bregdetit ditën e mërkurë dhe do të favorizojë në këtë ditë valëzim të forcës 5-6 ballë.

Të premten do të kthejë drejtim nga kuadrati i veriut e lehtë e mesatare.

.

Share:

Author: ouralb_admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *