Rama: Ja si do levizin makinat pa autorizim neper qytete, nga data 11 maj…

  0
  1874

  Kryeministri Edi Rama ka publikuar masat e reja të lehtësimit pas kufizimit si pasojë e COVID-19, ku shumë biznese janë lejuar që të hapen.

  Në datën 18 maj pritet që të hapen baret dhe restorantet, ndërkohë që kreu i qeverisë shtoi se masat mund të ndryshojnë në varësi të epidemisë.

  Po ashtu duke filluar nga data 11 maj do të zgjerohet lëvizja e automjeteve pa autorizim brenda qarqeve nga ora 05-17:30. Ndërkaq të gjithë të riatdhesuarit do të vetëkarantinohen në banesë.

  Po në datën 11 maj do të hapen parukeritë, berberët, klinikat dentare, dhe dyqanet në qendrat tregtare.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here