Edhe 453 euro në ditë. Kaq shumë mund të kushtojë një ditë në plazh në vendet më të njohura në Itali. Dhe kjo është pikërisht tarifa ditore e Hotel Excelsior në Lido di Venezia për një kasolle të përbërë nga një shtrat dielli me dyshek dhe jastëk, dy karrige në kuvertë me jastëkë, një tavolinë, katër karrige të palosshme, tre peshqirë plazhi në rreshtin e parë.

Kjo është ajo që raporton revista “Ekonomia dhe territori” bazuar ne nje hetim nga .

Pas Venecias, dhe për vetëm 3 euro më pak, në krye të listës së plazheve më të shtrenjtë është Forte dei Marmi, në provincën e Lucca me Hotel Augustus ku një çadër e pajisur me një shtrat mbretëreshë, 2 shezllone dhe karrige në kuvertë kushton 450 euro në ditë.

Liguria është gjithashtu në renditje: në Eco del Mare në Lerici një ‘kabinë private luksoze’ e përbërë nga një çadër, shezlong ose domate, një peshqir plazhi për një shezlong deri në maksimum 4 persona, kushton 389 euro (275 euro nëse e merrni me qira është një person i vetëm). Puglia gjithashtu hyn në renditje, me Lido Pettolecchia në Savelletri (Br) ku një belveder ‘Pavilion & Vis a Vis’ që mund të strehojë deri në 4 persona kushton 300 euro në ditë.

Sardenja është gjithashtu në krye të renditjes, ku shërbimi bazë i Hotel Romazzino në Porto Cervo (shezlong dhe çadër) kushton 200 në ditë për person.Source link

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here