Pas aq shumë kritikash, Alketa Vejsiu rikthehet në Sanremo por me një rol të ri: Ja çfarë thonë mediat Italiane

  0
  4

  Pas suksesit të këtij viti, Alketa Vejsiu do të rikthehet në Sanremo. Mediat italiane e kanë shpërndarë menjëherë lajmin dhe është e konfirmuar.

  “Sanremo 2021, me Amadeus një prezantuese e njohur tashmë”, “Prezantuesja shqiptare rikthehet në Sanremo”, “Sanremo 2021, ja cila prezantuese do ngjitet sërish në pallatin Ariston”, këto janë vetëm disa nga titujt e orëve të fundit në Itali.

  <img class=”alignnone size-full wp-image-73522″ src=”https://meganews.al/wp-content/uploads/2020/09/df52d69e961ab72220451b0cef60e62a.png” sizes=”(max-width: 640px) 100vw, 640px” srcset=”https://meganews.al/wp-content/uploads/2020/09/df52d69e961ab72220451b0cef60e62a.png 640w, https://meganews.al/wp-content/uploads/2020/09/df52d69e961ab72220451b0cef60e62a-300×221.png 300w” alt=”” width=”640″ height=”472″ />

  Ngado shkruhet për prezantuesen shqiptare, tashmë të njohur ndërkombëtarisht, që do të jetë sërish pjesë e festivalit të madh muzikor.

  Ndryshimi do të jetë që në edicionin e 71, që do të mbahet nga 2 deri në 6 mars të 2021-shit, Alketa do të ketë një rol të ri. Është ende mister se cili do të jetë funksioni i saj i ri, por deri marsin që vjen ka kohë.

  <img class=”alignnone size-full wp-image-73523″ src=”https://meganews.al/wp-content/uploads/2020/09/640-0-5f5d510c88dd1.jpg” sizes=”(max-width: 640px) 100vw, 640px” srcset=”https://meganews.al/wp-content/uploads/2020/09/640-0-5f5d510c88dd1.jpg 640w, https://meganews.al/wp-content/uploads/2020/09/640-0-5f5d510c88dd1-300×230.jpg 300w” alt=”” width=”640″ height=”490″ />

  <strong>/RDA News</strong>

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here