Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku Ultësira Peëndimore do jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Ndërsa zonat malore të Shqipërisë do të jenë në prezencë të vranësirave të shpeshta, të cilat nuk do të krijojnë munësi për reshje.

Temperaturat e ajrit vijojnë të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 16°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar dallgëzim të ulët.

.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here