Njëri nga personat e akuzuar ka shfaqur simptomat e COVID, ndaj përfaqësuesit ligjorë kanë kërkuar që ai të mos jetë preznt por nuk është marrë parasysh nga Gjyqtarja Elona Mihali.

Pamje shokuese vijnë nga Gjykata e Vlorës! 27 të arrestuar, gjyqtarë, prokurorë dhe forca të shumta policie. Të gjithë së bashku në seancën e sotme gjyqësore ndaj 27 personave që u arrestuan në aksionin e gjerë anti-drogë të dy ditëve më parë.

Kjo është një shkelje e qartë e aktit normativ për masat anti-Covid, ku mes të tjerash parashikohet se nuk mund të ketë grumbullime mbi 10 persona.

Njëri nga personat e akuzuar ka shfaqur simptomat e COVID, ndaj përfaqësuesit ligjorë kanë kërkuar që ai të mos jetë prezent por nuk është marrë parasysh nga gjyqtarja Elona Mihali.

Dy ditë më parë policia zhvilloi një aksion të gjerë kundër kultivimit të lëndëve narkotike në fshatrat e lumit të Vlorës dhe përgjatë bregdetit. Nga ky operacion u arrestuar 27 persona, 10 të tjerë janë lënë në masën “Arrest shtëpie” dhe 4 i kanë shpëtuar prangave. Policia gjithashtu sekuestroi edhe 120.9 kg kanabis sativa të gatshme për tu shitur dhe 12.144 rrënjë bimë. Mes të arrestuarve ka qytetare, si dhe drejtues e efektivë të policisë.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here