Nis me tërmet 2022-shi në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra


Edhe pse tashmë kemi hyrë në një vit të ri, lëkundjet e tërmetit vijojnë të jenë aktive në vendin tonë.

Një lëkundje tërmeti është regjistruar disa minuta para mesnate në vendin tonë.

Lëkundje e parë sizmike për vitin e ri 2022 është ndjerë në orën 23:36, ndërsa epiqendra ka qenë në Lezhë.

Raportohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 2.9 të shkallës rihter, me një thellësi prej 10 km dhe një distancë 59 km nga Durrësi.

Fatmirësisht lëkundja ka qenë e lehtë dhe nuk raportohet për të lënduar.

Për më shumë lajme nga vendi dhe bota, mbi aktualitetin, showbiz, apo sport, mos nguroni të na ndiqni në rrjetet sociale. 

.

Share:

Author: ouralb_admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *