Ngjarje e rëndë në familjen shqiptare/ Burri i merr je.tën gruas së tij me ar.më zja.rri

Një burrë dyshohet se ka qël luar për vd ekje me a rmë zjarri gruan e tij në Llaushë të Skenderajt. Policia ka arrestuar të dyshuarin, burrin e vi ktimës, 51-vjeçar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48-orë.

Nga i njëjti është sekuestruar një a rmë e llojit pi stoletë me tre fi shek, ndërsa në vendin e ngjarjes janë sekuestruar gjashtë gë zhoja.

Njoftimi i plotë i policisë:

Sot, rreth orës 13:40, policia në Skenderaj, ka pranuar informacion për një pla gosje nga ar ma e zjarrit e ndodhur në fshati Llaushë të Skenderajt.

Me të pranuar informacionin, në vendin e ngjarjes me urgjencë kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore.

Nga hetimet fillestare nga vendi i ngjarjes bëhet e ditur se personi i dyshuar ka shtënë me armë zjarri në drejtim të vi ktimës (gruas së tij) L.Q., 48 vjeçare, e cila kishte pësuar lë ndime të rënda, të njëjtën me urgjencë e kanë dërguar në spitalin rajonal në Mitrovicë. Ndërkohë nga autoritetet spitalore është raportuar se viktima si pasojë e pla gëve kishte vd ekur.

Lidhur me veprën penale është arrestuar një person i dyshuar, nga i njëjti është sekuestruar një ar më e llojit Pistoletë me tre fishek, ndërsa në vendin e ngjarjes janë sekuestruar gjashtë (6) gë zhoja.

Pas intervistimit të dyshuarit S.Q,.51 vjeçar, i është caktuar masa e ndalimit policor. Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në IML.

Share:

Author: ouralb_admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *