“Na ftoi për se ks tresh”, lihen në burg dy shqiptarët, përd hunuan dhe i hoqën rrobat me fo rcë 29-vjeçares skoceze

  0
  31

  SKOCI– Griselt Maranaku, 33 vjeç dhe Elton Baga, 32 vjeç, i cili njihet edhe si Leo Baga janë lënë në burg një ditë më parë nga Gjykata e Lartë në Glasgoë, pasi akuzohen për përdhunimin e një 29-vjeçareje.

  Dy të rinjtë shqiptarë, mësohet të kenë rrëfyer para trupit gjykues se vetë 29-vjeçarja i kishte ftuar për seks tresh dhe se çdo gjë kishte ndodhur me dëshirën e vajzës.

  Por, pavarësisht kësaj dëshmie, gjykata i ka lënë në burg dy shqiptarët.

  Si ndodhi ngjarja?

  Përdhunimi ndodhi më datë 9 janar të një viti më parë, kur e abuzuar dhe një shoqe e saj po pinin diçka në një bar kafe. dy shqiptarët janë afruar pranë vajza dhe mikesha e të abuzuarësi i ftoi për në shtëpinë e saj.

  Sipas rrëfimit të të resë, teksa ajo ishte futur një moment në dhomën e gjumit, të dy shqiptarët e kishin ndjekur dhe përdhunuar duke ja hequr rrobat me forcë.

  Shoqja e saj, lajmëroi policinë dhe ata kur mbërritën e gjetën 29-vjeçaren në rrugë, ndërsa një prej shqiptarëve ishte ende në shtëpi.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here