Ky postim është lexuar tashmë 2 herë!

GREQI

Një kaos i pazakontë është krijuar nga shiu i madh dhe moti i keq që ka “god itur” ishullin e Kretës që nga dje.

Moti i keq ka bërë që qyteti i Heraklion në Greqi të përmb ytet. Pamjet e marra nga mediat fqinje kanë treguar se si reshjet e shumta të shiut kanë marrë para çdo gjë që u del dhe kanë përmbytur sipërfaqe të tëra toke. Si pasojë e motit të keq tetë shoferë mbetën të bllokuar në rrugë, ndërsa trafiku ishte i pashmangshëm madje sa edhe drejtuesit e automjeteve humbën kontrollin.

Ndërkohë që intensiteti i madh i ujit që “rrëshqiste” në rrugët qytetit shkaktoi dëme të shumta në makina, banesa dhe tokë. Reshjet e shit në Heraklion nisën gjatë orëve të para të mëngjesit ku shkaktuan edhe dëmtime në pompën e furnizimit të energjisë elektrike duke lënë tetë fshatra pa energji elektrike.

{“Videoid”: “1603363692592,” type “: 50,” ratio “: 0.75}

The post Moti i keq në Greqi, uji merr përpara gjithçka appeared first on Mega News.Source link

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here