Lëkundje të forta tërmeti në Greqi


Kreta është prekur nga një tërmet me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter.

Instituti Gjeodinamik raporton se tërmeti është regjistruar 46 km në jug të Kassos.

Ndërkohë thellësia është raportuar 8.9 km.

Nuk dihet ende nëse tërmeti ka lënë dëme pas.

Kujtojmë se prej disa kohësh Greqi nuk gjen qetësi nga tërmetet, por që fatmirësisht kanë lënë pas vetëm dëme materiale në shumicën e rasteve.

Disa kohë më parë një tërmet në kufirin mes Turqisë dhe Greqisë la shumë pasoja në njerëz në Turqi, ndërsa shumë më pak në ishujt e Greqisë.

Për më shumë na ndiqni në rrjetet tona sociale, për lajme na vendi dhe bota.

.

Share:

Author: ouralb_admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *