Një lekundje e fortë termeti me magnitudë 4.4 goditi Ragusan në Siçili. Sipas Institutit Kombëtar italian të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë, epiqendra është lokalizuar në det, 15 kilometra në jug të Acate, me thellësi 30 kilometra.

Tërmeti u ndie nga popullsia që doli në rrugë dhe sheshe. “Ishte një tronditje shumë e fortë dhe e gjatë”, thonë dëshmitarët.

Për momentin mediat italiane nuk raportojnë dëme.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here