Në 24 orët e fundit janë regjistruar dhe 422 raste të reja me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë në një njoftim për mediat bën me dije se janë kryer 1908 testime dhe rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

Koronavirus, shkon në 6 numri i viktimave në Shqipëri, vdes 71-vjeçarja –  A2 CNN

179 raste në Tiranë, 32 në Sarandë, 21 në Fier, 18 në Durrës, 17 në Shkodër, 14 në Elbasan, nga 10 raste në Kavajë, Lushnje, Vlorë, Mat, 9 në Gjirokastër, nga 8 raste në Pogradec, Klos, 7 në Skrapar, nga 6 raste në Krujë, Kamëz, nga 5 raste në Korçë, Delvinë, Tepelenë, nga 4 raste në Mallakastër, Librazhd, Dibër, Gramsh, Poliçan, nga 3 raste në Lezhë, Kolonjë, nga 2 raste në Kurbin, Kukës, Berat, Këlcyrë, nga 1 rast në Maliq, Peqin, Prrenjas, Divjakë, Përmet, Tropojë, Mirditë, Devoll.

Lajmi i mirë është se në 24 orët e fundit janë shëruar 631 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 28,752 që nga fillimi i epidemisë.

Albania Adopts Punitive Fines for Breaching Coronavirus Restrictions |  Balkan Insight

.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here