Dita e shtunë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Era nga juglindja-verilindja me shpejtësi mesatare 1-7m/s.

Dita e diel parashikohet me mot kryesisht të vranët dhe intervale kthjellimesh. Në jug vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët.

Era juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here