Ndryshe nga hera e kaluar, pema e Vitit të Ri është dekoruar me 25 yje, si simbol që personifikojnë 25 mjekët që kanë humbur betejën nga COVID-19.

Erion Veliaj 🚴‍♂🌳⚽🇦🇱 (@erionveliaj) | Twitter

Është vetë kryebashkiaku Erion Veliaj ai që ka ndarë për ndjekësit foto nga pema që ka ndezur dritat sërish dhe ku vezullojnë 25 yjet.

“Sa e bukur është Tirana e festave! Pema e Vitit të Ri vezullon edhe më fort me 25 yjet, që simbolizojnë jetët e mjekëve që na mori pabesisht Covid-19”, shkruan Veliaj.

Erion Veliaj 🚴‍♂🌳⚽🇦🇱 on Twitter: "Ju kujtohet sa kendshem u stolis Tirana jone vjet per festat? Koleget ja filluan zbukurimit te qytetit per ta bere edhe me bukur sivjet 🎉🎄🎈🛍… https://t.co/M8HSg4zuO2"

.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here