Ky postim është lexuar tashmë 4 herë!

Ndonëse shpesh mùndohen ta dístancòjnë, politika ka prékur edhe fushën e artit dhe artistët e këtë nuk mùnd ta mòhojë njeri.

Nuk flasim këtu për ndërhýrjet e saj për përmirësimin e kulturës, por për ndërhýrjen e artistëve në politikë.

Padýshim që në këtë mes nuk ka asgjë të kéqe sepse secili ka të drejtën legjítimë të ketë ídeologjítë e veta e të mbéshtésë politikat që i duken më të drejta.NGA SKENA në politikë, KUSH janë aktorët që kanë përkrahur PD-në, PS-në dhe  LSI-në – FaxWeb

Si qytetarë të këtij vendi edhe artistët kanë të drejtë të reàgojnë sa i takon politikës dhe asaj ç’ka ndodh në këtë sférë.

Por, duket se nuk është i këtij mendimi Julian Deda, i cili ka reàguar àshpér ndàj kolegëve të tij me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Ai íronízon takimet e personazheve publike me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, duke shkruar se pàgesa për takimin me të është 3-6 mijë euro, teksa shtòn se detýrohen të thonë se nuk janë me asnjë parti, por mbéshtesin Erion Veliajn.

Lajmérim i réndésishëm: Kërkohen personazhe publike për takimin e radhës të Erion Fikut në lagjet e Tiranës. Pàgesa 3 deri në 6 mijë euro. Fjalia që duhet të thonë me detyrim para kamerave është: “Unë nuk jam me asnjë parti por më pëlqen Erioni.” Të interesuarit të paraqíten në ambíentet e Bashkisë Tiranë për të marrë 50% të pàgesës në dorë, pasi të kenë bërë një foto me Erion Shtírjen në zyrën e tij. Pjesa tjetër e shumës líkuídohet pas daljes në publik.

Në fakt janë disa personazhe publike që i kemi parë në zyrën e kryebashkiakut të Tiranës, por lídhja me statusin e Julit është Rezart Veleshnja.

Ky i fundit ka deklàruar shpeshherë se nuk është me asnjë parti, por ka publikuar në fùnd të muajit shtator këtë foto me Veliajn.rezart._.veleshnja

Pema me kokrra gjuhet…😉 @erionveliaj! Miqte e vjeter nuk harroen e gjejne kohen per tu tak!

Për më tepër dy aktorët kanë debàtuar edhe më parë. Për rikujtesë të ftuar në emisionin “360 gradë” rreth 2 vite më parë, ata u përfshínë në një débat mbí angazhimin e Julit në PD dhe faktin se kjo e fundit ka detyruar mamanë e Rezartit të dalë në pròtestë. (sipas tij)

Pjesë nga débati:

Jul Deda: Siç ka politikanë që nuk i meriton Parlamenti, ka edhe aktorë që nuk i meriton fare skéna.

Rez Veleshnja: Rrogën nuk ta rrit Partia. Ta rrit puna.

Jul Deda: A është më lart një politikan apo një aktor, hajde ta diskutojmë. Ka písa në parlament, ka pisa edhe në skénë.Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here