I shpert.hyen makinën me tri.tol, kush është shënjestra që i shpëtoi aten.tatit?

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje shpërthimin me tritol mbrëmjen e sotme në Vlorë. Një sasi lëndë plasëse shpërtheu pasi ishte vendosur në pjesën e përparme të një automjeti tip” Volkswagen Pasat , në pronësi të shtetasit Benard Sinomataj. Mësohet se ky automjet prej kohësh qëndronte i parkuar, pasi pronari jetonte jashtë vendit.

Por shtetasi Benard Sinomataj nuk është emër i panjohur për policinë pasi në 2015- tën ka qenë i arrestuar për armëmbajtje pa leje. Asokohe në banesë iu gjetën armë dhe municione luftarake. Pritet vëzhgimi i kamerave për të zbuluar se kush ka qenë autori/ët e këtij shpërthimi.

Share:

Author: ouralb_admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *