Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore shkodrane, Bujar Qamili ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të koronavirusit.

Mësohet se Bujar Qamili po kurohet te Spitali Infektiv në Tiranë, por gjendja shëndetësore e tij është përkeqësuar ditët e fundit.

Këngëtari ndodhet aktualisht në terapi intensive, nën kujdesin e mjekëve dhe infermierëve të Infektivit.

.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here