Një ak.sident tra.gjik u shënua ditën e djeshme në Vlorë, ku një 25-vjeçare humbi jetën pasi u pë.rplas në hyrje të autostradës “100 Vjetori”. Shkak i aks.identit mendohet të jetë bërë shpejtësia e lartë si pasojë e të cilës mjeti tip”Ford’’ humbi kontrollin dhe u përmbys në mes të rrugës. Gjithashtu u pl.agos edhe një vajzë tjetër në automjet, por ndodhet e shtruar në spital jashtë rrezikut për jetën.

E reja që humbi jetën u identiikua si shtetsja Gabriela Meto. Viktima G. M., 25 vjeçe, banuese në Vlorë, ishte drejtuese e mjetit kurse S. K., 38 vjeçarja e plagosur, banuese në Vlorë, ishte pasagjere. Ditën e djeshme publikoi edhe foto nga vendngjarja, ndërsa shihej trupi i p.ajetë i të resë i shtrirë në asfalt.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here