“Hapja e kazinove”. Afera qe perfshin Ramen, Dakon dhe kapon e burgut 313

Numri 2 në Partinë Demokratike Edi Paloka, ka bërë një reagim të fortë pas vendimit të qeverisë, për rihapjen e kazinove në zonën e qendrës së Tiranës.

Në një postim në rrjetet sociale, Paloka flet për një takim místerioz që Rama ka pasur së fundi në Durrës, ndërkohë që nuk mungojnë as pyetjet për SPAK nëse ka nisur ndonjë hetim në drejtim të kryeministrit shqiptar.

Paloka hedh dyshime se pjesë e këtyre pazareve janë edhe personat që kanë dalë në përgjime së bashku me ish-kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako.

Postimi i plotë i Palokës: Në lojën e tij máfioze për pushtet, Edi Rama qánte me lot krokodili dy vjet më parë për dèmin që bixhozi u sillte familjeve.

Pjesë e spektaklit ishte dhe gjoja trònditja e tij se të dènuarit në bùrgun 313 po i kèrcënonin deputetët. Edhe pse vepër penale, nuk u mor kurrë ndonjë masë për ata që kèrcënuan deputetët, sepse personat pas hekurave të bùrgut, janë pushtetarët e vertetë në këtë vend.

Edi Rama sot ka harruar gratë e përvùajtura, që i përdor sa herë i duhen për spektaklin e tij dhe për pazaret e tij të fë.lliqura, duke vendosur edhe një herë tjetër t’i shërbeë kri.mit dhe pastrimit të parave, përmes lejimit të lojrave të fatit.

Sot, ka disa pyetje që Edi Rama duhet t’u kthejë përgjigje. Këto përgjgije duhet të kërkohen menjëherë edhe nga SPAK.

1.Për llogari të cilit të bùrgosur te 313-ta po lejon sërish lojërat e fatit? 2. Për llogari të kujt i mbylle 2 vjet më parë? 3. Pse e more këtë vendim në fshehtesi dhe me nxitim në kulmin e krízës, ku shqiptarët po vùajnë për ushqimin e përditshëm? 4. A është ndonjëri nga ata më të cilët ishe mbrëmë përfitues i këtij vendimi? 5. Çfarë pazari mbylle me shoket e përgjimeve të Vangjushit?

Shqiptaret e dinë se ditët e Ramës janë të numëruara. Ata e shohin çdo ditë e me qartë se çfarë mashtrùesi òrdiner është Edi Rama dhe sesi, për pushtetin e tij, është gati të bëjë pazar edhe me kufijtë dhe të máshtrojë çdo qytetar pa iu dridhur syri.

Share:

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *