Futbolli në zi/ Ndërron jetë futbollisti 18-vjeçar, pësoi atak kardiak në fushë

Një lajm i trishtë për futbollin është humbja e parakohshme e një 18-vjeçari kamerunas, Adrien Sandjo, i cili aktivizohej me skuadrën amatore të 19-vjeçarëve të CIT Turin.

Në minutën e 15 të ndeshjes ai u rrëzua në tokë duke pësuar atak kardiak dhe menjëherë iu dha ndihma e parë mjekësore duke u shtruar në spital në gjendje kritike për jetën.

Share:

Author: ouralb_admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *