Flet djali që shtirej si Ardit Gjebrea, nuk do ta besoni si e nisi ma shtrimin në FB

Nje histori ndryshe qe shokoi opinionin publik u raportua nje dite me pare, ku nje fierak i cili hiqej sikur punonte te “E diela shqiptare” ka mashtruar nje grua duke i marre nje shume te madhe parash gjoja per bamiresi ne emer te emisionit. Ai u gjet dhe ishte dje ne studio ku ka kerkuar edhe falje.

Si e bëre këtë Ramadan?

“E nisa si një lojë, nuk e mendoja kurrë se do të ndodhte një gjë kaq e keqe.

Ti ku banon?

“Në Fier, në një fshat të Fierit.”

Kush të shtyu për ta bërë këtë gjë?

“Kam qenë shumë i strestuar ato ditë…”

“E nisa si një lojë këtë gjë. Hapa një adresë me emër të rremë dhe e ktheva në emrin “Ka një mesazh për ty”. Kishte shkruajtur zonja, që të ftonte babain e saj në këtë emision dhe unë i shkruajta pas disa muajsh. I shkruajta se do ta ndihmoja, hiqesha sikur punoja në këtë emision. E di që gabova…”

Kishe shumë informacion në fakt…

“Po unë e shikoj vazhdimisht këtë emision”.

Sa fansa kishe?

“5 mijë e 400”.

Ke patur raste të tjera?

“Edhe një rast tjetër, por jo në faqe”.

Nuk mendove një moment që mund të të kapnin?

“E mendoja”.

“Unë e dija që t’i do të vije një ditë në shtëpinë time për të kërkuar falje dhe koka e falur nuk pritet. Por le të jetë një mësim jo vetëm për rastin këtu, por për të gjithë, sepse jeta është shumë e shkurtër dhe do të vdesim të gjithë dhe ti mund të provosh të jetosh edhe ndershmërisht”, u shpreh Gjerbrea më tej.

Zonja Bujana i kishte kërkuar Ramadanit që të takoheshin ballë për ballë… një takim ky që u mundësua këtë të diel nga Gjebrea.

“I kërkova para se të vija këtu, më trego je apo sje, po ajo vijonte të më sillte rrotull, jam këtu sjam aty dhe unë nga besimi që kisha tek emisioni juaj, i besova këtij njeriu. Unë nuk di çfarë të them, nëse ju bindeni dhe organet kompetetnte bindeni q ëky nuk ka mashtruar njerëz të tjerë…”, rrëfeu Zonja Bujana në studio.

Share:

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *