GJERMANI

Një ngjarje e rëndë me pas ojë vd’ekjen e një shqiptareje nga Kosova ka ndodhur në Gjermani.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, në Löhne.

Një burrë i divorcuar 48-vjeçar shkoi në ish-banesën e familjes së tij dhe papritmas hapi zj’arr në drejtim të anëtarëve të familjes të pranishëm në një mbledhje familjare.

Kunata 33-vjeçare e të dys’huarit u që’llua për vd ekje dhe vëllai i tij 38-vjeçar u pl’agos rëndë.

Autori i dyshuar u arr’estua, shkruajnë mediat gjermane.

Nuk dihen ende shkaqet e ngjarjes, ndersa po hetohet nga autoritetet vendase.

.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here