E mbani mend “Mimoza llasticën?”/ Sot është politikane në Zvicër dhe bashkëshortja e…

E njihni Zhaklina Dhimojanin? Ndoshta me këtë emër nuk iu kujtohet, por ajo është aktorja protagoniste në filmin aq të dashur për publikun “Mimoza Llastica”.Tashmë ajo ka rrëmbyer edhe vëmendjen e medieve zvicerane. Në një fushë krejt larg aktrimit, Zhaklina nisi në Zvicër karrierën si përkthyese. Ndërsa sot është e angazhuar në politikën lokale.

Atje Dhimojani u njoh edhe me prokurorin federal Stefan Blättler, i cili është sot bashkëshorti i saj. Ndërkohë sipas mediave zvicerane, Dhimojani është po aq e njohur në Shqipëri sa është Heidi në Zvicër.Një politikan i lartë shqiptar ka mbetur i mahnitur kur ka parë foton e çiftit në llogarinë zyrtare të parlamentit zviceran. “Sigurisht që e njoh”, thotë politikani.“Ne jemi rritur në të njëjtën lagje në Tiranë dhe kemi shkuar në të njëjtën shkollë. Kushdo që është rritur në Shqipërinë e periudhës komuniste e kujton emrin e saj”, tregon një gazetare e njohur në Tiranë.

Share:

Author: ouralb_admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *