E frikshme/ Tërmeti i fuqishëm godet këtë vend, ja epiqendra

Turqia goditet nga një tërmet i fortë me magnitudë 5.2 ballë të shkallës Rihter.

Fenomeni sizmik ka ndodhur në orët e para të së mërkurës në perëndim të Turqisë.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, tërmeti ka ndodhur në orën 05:21 minuta me epiqendrën afër Antalias.

Guvernatori i qarkut të Alanya, Fatih Ürkmezer, tha se tërmeti është ndjerë fuqishëm në qark.

Deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale dhe në njerëz.

 

Share:

Author: ouralb_admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *