Eshte identifikuar edhe  autori tjetër i dyshuar për vras;jen e efektivit te policise nga Shkodra Xhulio Prela. Kujtojme se i riu shkodran u ekze.kutua më 5 dhjetor në aksin rrugor Lezhë-Milot, në fshatin Gajush.

Sipas raporton News 24, behët fjalë për Brilant Martinajn. Gazetarja Klodiana Lala sqaroi se Martinaj rezulton i skeduar për disa ngjarje me herët.

Fill pas kri;mit, autori i dyshuar i krimit u arratis. Ndërkohë, sot policia arrestoi bashkautorin e dyshuar për këtë ngjarje, Nikoll Sherrnikun.

Xhulio Prela sipas prokurorisë së Lezhës u v’ra pas një debati të çastit për dritat e gjata të makinës. Autorët janë konfli’ktuar. Sipas këtyre burimeve, autori i dyshuar kryesor për ngjarjen kishte dale për gjah natën e kri;mit, më 5 dhjetor dhe është filmuar nga kamera e një karburanti kur ka furnizuar makinën 3 minuta para ngjarjes. Në pamjet e kamerave të sigurisë, autori rezulton i veshur me rroba ushtarake.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here