Dy djemte ne Tirane kthenin qendrat e masazhit ne qendra pros.titucioni

  0
  3

  Dy vëllezër, Mario dhe Andi Roshi janë pronarët e një qendre masazhi. Deri këtu gjithçka është në rregull. Por bëhet me dije se dy pronarët janë arrestuar nga Policia e Tiranës në një operacion të zhvilluar gjatë orëve të natës në kuadër të informacioneve për ushtrim pro.stituc.ioni në ambjete të tilla. Janë proceduar penalisht në gjendje të lirë dhe pesë vajza, të cilat përdoreshin për ushtrimin e aktiviteteve të tilla me dyshim ushtrim pr.osti.ucioni.

  Burimet bëjnë me dije se qendra e masazhit ndodhet në zonën e Pazarit të Ri, në afërsi të banesës së Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj. Kjo nuk është hera e parë që biznese të tilla janë përdorur për aktivitete të paligjshme, ndërsa në pra.nga të policisë edhe më herët kanë rënë të tjerë pronarë. Në orët në vijim pritet që të ketë detaje të reja lidhur me këtë operacion, ndërsa të rinjtë do të dalin para gjykatës për t’u njohur me masën e arre.stit.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here