Djali i Schumacher po pret rastin e tij, ja cpo ben ai per babane e tij

  0
  3

  Këtë fundjavë Formula 1 do të jetë sërish në Itali në garën e Mugellos dhe pikërisht në Toskanë pritet që Mick të marrë vendin e Grosjean ose Magnussen për të kryer pjesën e parë të provave të lira. Gjithe kete qe bej ja dedikoj babait eshte shprehur ai.

  GJERMANI-Mick Schumacher mund të debutojë në Formulën 1 që këtë fundjavë, pasi mediat gjermane raportojnë se po planifikohet të marrë pjesë në sesionin e parë të provave të lira, në timonin e një makine Alfa Romeo ose një makine Haas. Djali i legjendës gjermane të formulës 1, Michaele Schumacher, aktualisht është pjesë e Ferrari Driver Academy dhe garon në Formulën 2, ku është pretendent për titullin e kamionit të botës, pasi fundjavën që lamë pas triumfoi në Monza.

  Këtë fundjavë Formula 1 do të jetë sërish në Itali në garën e Mugellos dhe pikërisht në Toskanë pritet që Mick të marrë vendin e Grosjean ose Magnussen për të kryer pjesën e parë të provave të lira.
  Më herët ka qenë skuadra e Alfa Romeos që ka lajmëruar për disa sesione provash testuese me Mick Schumacher në garat e fundit të Formulës 1, pasi po planifikon që sezonin e ardhshëm ta marrë zyrtarisht për të garuar me njëvendëshen italiane që momentalisht ka pjesë të saj edhe Kimi Raikkonen.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here