Dalin detaje të reja/ Kush është Erion Çela/ 35-vjeçari që mbeti i vr.arë në aten.tatin në “Don Bosko”, ulej gjithmonë pranë xhamit sepse…

Erion Çela i cili mbeti viktima nga të shtënat me armë zjarri në një lokal në zonën e “Don Boskos” dhe të afërmit që ishin me të në tavolinë ishin me origjinë nga Dibra, por jetonin në Maminas.Sipas News24, 35-vjeçari Çela raportohet se kishte një dyqan ngjitur me lokalin ku ndodhi ngjarje dhe shiste cigare. Kjo ishte dhe arsyeja se përse ai ulej gjithmonë në ngjitur me xhamin, për të monitoruar biznesin e tij.

Ndërkohë, deri më tani dihet se një automjet tip “Benz” ka ardhur nga zona e Spitalit të Traumës dhe është vendosur në afërsi të lokalit, më pas po nga mjeti është hapur zjarr me kallashnikov në drejtim të 5 personave.

Pas kryerjes së krimit, autorët janë larguar sërish po nga e njëjta rrugë që kanë ardhur dhe kanë humbur gjurmët mes lagjeve të Laparakës.

Po ashtu mësohet se targat e mjetit që është përdorur për të kryer atentatin, rezultonin të vjedhura rreth një muaj në parë në Tiranë.

VIKTIMA
Erion Çela 35 vjeçTE PLAGOSURIT

Arben Dani 46 vjec

Azbi selimaj 19 vjec

Blerim Çela 28 vjec

Edmond Crroj 41 vjeç

Share:

Author: ouralb_admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *