Posted in Uncategorized

Pandemia/ Gjermania zgjat masat kufizuese, baret e hotelet duhet të mbesin të mbyllura deri në…

Gjermania pritet t’i zgjasë masat aktuale kufizuese për të parandaluar përhapjen e Coronavirusit edhe në dhjetor. Gjermania ka aplikuar një mbylljen nga 2 nëntori, në…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Sdo kete me fluturime/ Bill Gates tregon si do jete jeta pas pandemise

Pas përfundimit të pandemisë së koronavirusit, Bill Gates thotë se do të ketë më shumë se 50 % më pak udhëtime me aeroplan sesa ka…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Ironia e Bes Kallakut pasi u gjobit bashkë me të ftuarit, habit me deklaratën

Ka reaguar Bes Kallaku pas gjobes qe mori bashke me te ftuarit, te cilet ishin ne ditelindjen e tij. Ai ka postuar një foto në…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Aksident për vdekje/ Furgoni përplas kalimtarin, ndërron jetë në vend

Disa çaste më parë, një aksident tragjik ka ndodhur në mbikalimin e Ishull-Lezhë. Sipas burimeve nga vendngjarja, një furgon me shpejtësi të madhe ka përplasur…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Lajm i fundit/ Grabitet ne menyre spektakolare banka ne rrugen …..

Disa persona të maskuar kanë grabitur një bankomat të një banke, duke përdorur një mjet shpërthyes. Personat në fjalë gjatë ikjes kanë shtënë edhe me…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Mos i fshihni viktimat/ Najada Çomo reagon fort pas akuzave të Bashës

Shefja e spitalit Infektiv Najada Çomo dhe mjekë të tjerë të spitalit janë shprehur të shqetësuar rreth akuzave të bëra nga kreu i opozitës Lulzim…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

O zot e tmerrshme, koronavirusi i merr jetën aktorit të njohur Fierak

FIER Fatmir Xhelili, aktori i njohur i skenës fierake dhe më gjerë ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme si pasojë e covid-19. Lajmin e jep…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Basha: Mua më kanë thënë edhe që je bir i Enver Hoxhës

Duke folur për ngjarjtet e fundit lidhur me aktivitetin gjatë viteve në Kosovë, kreu i PD-së Lulzim Basha ka cilësuar gjithçka shpifje. Ai shkoi edhe…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Basha “plas bombën”: Dokumenti nga morgu, nga 923 vdekje Covid janë raportuar 509

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka thënë se vd.ekjet Covid në Shqipëri nuk janë raportuar me vërtetësi. Basha tha se në bazë të një…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Krizë me bashkëshortin? Manjola Nallbani flet hapur fare

E ftuar puntatën e sotme në emisionin “E diell” ishte këngëtarja e njohur Manjola Nallbani, e cila gjatë bisedës në studio është ngacmuar nga gazetari…

Continue Reading...