Aida Shtino që është e angazhuar pranë Partisë Republikane, ka sulmuar ashpër Rudina Hadarin.

Shtino në një shkrim në facebook, thotë se Rudina Hajdari është e paaftë, ndërsa ia kujton edhe mamanë e përjashtuar nga sistemi i drejtësisë.

Postimi i Aida Shtinos

Me ke tallet kjo Rudina Hajdari…kjo do beje parti te re dhe do beje ndryshimin ne kete vend…????

Kujton se shqiptaret do te kene besim tek kjo…???

Perse ta besojne cfare merite ka..qe u katapultua ne parlament dhe qe eshte e pa afte totalisht…???

Per te jemen qe u perjashtua si gjyqtare , duke mare para lart e poshte dhe qe nuk mundi te justifikoje pasurine e vene…?

Me thoni nje arsye pse une duhet te votoj partine e Rudina Hajdarit…???

Jo more jo, nese nuk zhduken te gjithe keta se bashku me tipa ai kjo, qe jane fyshkur para se te celin, ky vend nuk ka shprese.

Nuk kemi nevoje per asnjerin prej tyre, dijeni qe jane te gjithe te kapur…

Ky vend ka shume e shume njerez me merita e me intelekt dhe fisnikeri e dinjitet dhe mbi te gjitha qe nuk jane te kapur, qe mundet ta udhehqein e ta cojne perpara.

Kete here nuk na falet te bejme gabime…

Kete here do te mendohemi shume mire per ata qe do zgjedhim dhe ju siguroj se mbas tre nentorit nuk do te jene asnje nga keta te kapurit e rrjetit te merimanges, qe kane 30 vjet qe na flasin ne emer te demokracise, por kane ngelur akoma tek epoka komuniste…

Njerzit e mire dhe patriot keta i kane debuar jashte vendit me shume menyra, por kohet po ndryshojne dhe ja pra duan apo nuk duan , ka ardhur koha qe ata te rikthehen ne atdhe dhe bashkarisht ta bejme kete vend te bukur.

Kjo eshte koha e kombeve te fuqishme !

Kjo eshte koha e Patrioteve per ti kthyer Shqiperise dinjitetin e rre.mbyer !

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here