Aeroporti i Rinasit njofton qytetarët, ja kush lejohet të udhëtojë

  0
  6

  TIA ka njoftuar diten e sotme se për te shtunen janë konfirmuar 22 fluturime.

  Aeroporti i Rinasir bën thirrje qytetarëve se para çdo fluturimi të kontaktojnë më parë kompaninë ajrore ku kanë prerë biletën, si dhe të respektojnë protokollin e sigurisë për ruajtjen e higjienës.

  Po ashtu në njoftim thuhet se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU.

  Njoftimi i plotë nga TIA:

  22 Fluturimet e konfirmuara për datën 12.09.2020 ⠀⠀

  Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Shtune janë:⠀⠀

  Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
  Conrad Airlines – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
  Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim
  Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
  Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
  Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
  Blue Panorama – Tiranë – Ancona dhe kthim
  Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
  Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim
  Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
  SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
  Wizz Air – Tiranë – Memminen dhe kthim
  Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
  Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim
  Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
  Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim
  Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
  Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
  Wizz Air – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
  Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
  Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
  British Airëays – Tiranë – Heathroë dhe kthim

  Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀⠀
  ⠀⠀
  Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU. ⠀⠀⠀
  ⠀⠀
  Ju faleminderit për bashkëpunimin.
  ⠀⠀Tirana International Airport

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here