Recent Posts

Posted in Uncategorized

Ishte prekur me Covid, ndërron jetë në Itali mjeku i njohur Bledi Nini

Mjeku Bledi Nini ka ndërruar jetë në Itali, pasi kishte shkuar në shtetin fqinj për kurim. Nini ishte ndër mjekët më të talentuar në vendin…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Skenari i frikshem/ Ja cdo ndodhe ne Islande, aty do shkrihen te gjithe ….

Vatnajökull, një ndër akullnajat më të mëdha të Evropës po zhduket me ritme alarmante. Ajo mbulon 8% të sipërfaqes së Islandës dhe ujërat që rezultojnë…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Kuksiani: Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan për të rrëfyer historinë e tij. Ai…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Mjekja deshmon/ Pacienti erdhi me Covid, kur ndërroi jetë, ia ndryshuan diagnozën

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim me disa mjekë specialistë për të diskutuar situatën e rëndë që po kalon vendi nga pandemia…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Erdhen nga Italia tek Kisha Lacit, ciftit Italian i permiresohet djali

Historitë e mrekullive të Kishës së Laçit janë me të vërtet të pabesueshme dhe kanë tisin e hyjnores. Por ata kanë ndodhur. Ndaj dhe ai…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

“S’ngopem dot me oksigjen”, gruaja tregon bisedën e fundit me Bashkim Koplikun: Ambulanca nuk erdhi në kohë në spitalin e Durrësit

Ditën e sotme është përcjellë për në banesën e fundit ish-zëvendëskryeministri Bashkim Kopliku, i cili ndërroi jetë pasi ishte prekur nga koronavirusi. Familjarë, miq, qytetarë…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Eli Fara flet serish për ish-burrin: U dënua për vrasje, shkova në burg dhe …

Këngëtarja e njohur Eli Fara ka qenë e ftuar në rubrikën ‘Tani mund të këndosh’ tek E Diela Shqiptare. Ajo ka ardhur me një rrëfim…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

E rrembejne ne mal dhe nxjerin fotot e tij te lidhur e te zhveshur, ja ku ndodhet Jetmir Rudi qe po e kerkojne te gjithe

Jetmir Rudi, nga fshati Rud i Malishevës, ditën e shtunë u raportua se ishte zhdukur. Familjarët e tij kishin lajmëruar rastin në polici, ku edhe…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Itali/ Rihapje me masa strikte për Krishtlindje ose gjithçka do te..

Kontrolle dhe sanksione “të rrepta”, përndryshe “anashkaloni gjithçka”. Kjo është ftesa që vjen nga koordinatori i Komitetit Teknik Shkencor Agostino Miozzo për të rregulluar rihapjen…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Ka parë tortura, gruaja: E kam mallkuar fshatin, mos më shkeltë më këmba aty sepse…

Zonja Trëndafile ka ardhur në seancën “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare me kërkesë të zonjës Zana e cila ia ka lëshuar me qira…

Continue Reading...